CHAMPION OF THE WEEK | Zawiasy specjalne do otwierania drzwi pod kątem 180° (szafy kompaktowe i modułowe)

CHAMPION OF THE WEEK | Zawiasy specjalne do otwierania drzwi pod kątem 180° (szafy kompaktowe i modułowe)

Co-design istnieje w DNA marki Compex Inoxveneta: aby sprostać niektórym wymaganiom naszych klientów, pojawiła się potrzeba posiadania drzwi otwieranych pod kątem 180°. Jest to bardzo przydatne w sytuacjach, w których przestrzeń wokół szafy jest bardzo ograniczona, na przykład w przypadku, gdy szafa musi być umieszczona na ramie nad maszyną z pomostem dla przejścia techników.

W jednym z konkretnych przypadków dostępna szerokość przejścia została ograniczona do 800 mm. Wiązało się to z koniecznością podzielenia całej szafy na moduły o szerokości 600 mm, aby zapewnić miejsce na otwarcie drzwi szafy.

Podczas symulacji 3D i weryfikacji wymogów bezpieczeństwa przez techników klienta zaistniała potrzeba, aby droga ewakuacyjna była wolna nawet przy otwartych drzwiach obudowy.

Po kilku analizach i testach zespół R&D Compex opracował rozwiązanie z zawiasem, który umożliwia otwieranie drzwi pod kątem 180°. To personalizowane rozwiązanie jest w pełni kompatybilne ze standardami, a także daje możliwość zamiany używanego modelu zawiasu na inny. Otwarcie drzwi o 180° umożliwia wygodny i bezpieczny dostęp do szafy w celu np. konserwacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z naszym menedżerem produktu, Michele Pagotto:  m.pagotto@inoxveneta.it.